İtalyanca Kursu | Türk Amerikan Derneği Karşıyaka

İtalyanca Kursu

Türk Amerikan Derneğinde İtalyanca kursu eğitimi 4 seviyeden oluşmaktadır. Her bir kur 82 ders saati olarak belirlenmiştir. İtalyan ve Türk eğitimciler sayesinde kısa sürede İtalyancanın temel yapı taşları öğrenilir. Kavraması ve anlaması kolay olan dil biraz da olsa ezbere dayalıdır. Ezber geleneğini geride bırakıp dilin kullanılmadığında da unutulmaması için çeşitli aktivitelerle öğrenilenler bilinçaltına aktarılır. Eğitim programı hafta içi ve hafta sonu grupları olarak ikiye ayrılır.

Dil eğitimi öğrenci merkezli olarak sunulur, öğrencilerin İtalyancayı en iyi şekilde benimseyebilmesi için communicative approach sisteminden yararlanılır. Bu sistem işe görsel ve işitsel anlamda tüm algı yönlerine hitap edilir ve eşir bir öğrenim ve kavrama sağlanır.

Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterleri’ne göre verilen İtalyanca kursu eğitimi, dilin sadece konuşulması değil kültürel yönlerinin de öğrenciye aktarılması ile pekiştirilir. Müfredat da tam olarak İtalyan kültürünü kavrayabilecek İtalyanca konuşan bireyler yetiştirmek için oluşturulmuştur.

Teknoloji sayesinde geliştirilen dersler, modern dünya insanlarının zevk alarak derse katılmalarını sağlamaktadır. İtalyanca öğreniminde öğrenci merkezli metotlarla hareket edilir. Eğitim grup çalışmaları ile sürdürülür ve bu sayede pratik yapmak adına kurs atılımcılarına olanak sağlanır.

İletişimi kolaylaştırmak adına öğretmen kendi uyguladığı teknikleri ve dilin inceliklerini öğrencilerine aktarır. Alışılmadık materyaller kullanılır ve öğrenciye çeşitli görevler verir. Öğrenci görevleri eksiksiz yerine getirdiğinde her seferinde bir adım daha ilerlemiş olur.

Kurlar kapsamında kademeli öğrenim süreci söz konusudur. Her kur öğrenciyi daha iyi geliştirmek ve İtalyancayı çok daha iyi şekilde kullanmak adına detaylandırılır. Aktif İtalyanca konuşmak ilk iki kurdan sonra mümkün olacaktır.

Kampanyalarımızdan haberdar olun!